Kontaktuppgifter

Här finns kontaktuppgifterna till Ålands Motorklubb r.f. styrelse.

Ta gärna kontakt om det är något du funderar över.
Maila till info@amk.ax eller hör av dig till någon i listan här nedan.
(Ringer du från utlandet lägger du till +358 och tar bort nollan i början av telefonnumret.)
 

Ordf. Elof "Loffe" Johns Tel. 0457-5267449 loffe@aland.net
Vice ordf. Gerd Danielsson Tel. 0457-3424020 gerd.danielsson@aland.net
ADRS - Elof "Loffe" Johns Tel. 0457-5267449 loffe@aland.net
Ersättare - Lennart Hilander Tel. 0457-5801661 lennart@rafaels.ax
Folkrace - Gerd Danielsson Tel. 0457-3424020 gerd.danielsson@aland.net
Ersättare - Patrik Mäkilä Tel. 040-4812900 makilapatrik@gmail.com
Karting – Johan Fjäder Tel. 0457-3135991 johan@fjader.ax
Ersättare – Rasmus Westerback Tel.   
Motocross – Björn Ekstrand Tel. 040-5127942 bjorne@aland.net
Ersättare - Sofia Blomroos-Engström Tel. 0457-5244078 fiablomroos@gmail.com
RoadRacing – Johnny Nordman Tel. 0457-3420678 johnny.nordman@gmail.com
Ersättare - Juri Jalava Tel. 040-9115417 juri.jalava@outlook.com
Offroad – Viktor Mattsson Tel. 040-1633304 Wirror.97@gmail.com
Rallysprint – Jonny Jäderholm Tel. 0457-5244035 jonnysbilbargning@gmail.com
Ersättare – Gunnar Jansson Tel. 0457-5958139 gutte_gunnar@hotmail.com
Veteran - Freddi Jensen Tel. 040-5896859  
Ersättare - Peter Danielsson Tel. 0457-3134330 peter.danielsson@regeringen.ax
Bilkonstruktion – Stellan Egeland Tel. 040-3694251 stellanegeland@hotmail.com
Ersättare – Björn Lagerberg Tel. 040-5756493 bjorn.l@aland.net
Medlemsansvarig - Lita Gustavsson Tel.  
Kassör - Sofia Sundström Tel. 040-5049102 info[a]amk.ax
Sekreterare - Diana Stenberg Tel. 0457-3428546 diana.stenberg@hotmail.com
Webmaster – Diana Stenberg Tel. 0457-3428546 diana.stenberg@hotmail.com
Representant i Ålands Idrott – Björn Ekstrand Tel. 040-5127942 bjorne@aland.net

 

Ålands Motorklubb r.f.

info@amk.ax
PB 1962, 22111 Mariehamn