Kontaktuppgifter

Här finns kontaktuppgifter till Ålands Motorklubb r.f.

Ta gärna kontakt med oss om det är något du funderar över.
Maila till info@amk.ax eller hör av dig till någon i listorna här nedan.
(Ringer du från utlandet lägger du till +358 och tar bort nollan i början av telefonnumret.)
 

Styrelsen för verksamhetsår 2023 består av följande ordinarie medlemmar och suppleanter

Ordförande Björn Ekstrand Tel. 040-5127942 bjorne@aland.net
Vice ordförande/ledamot Sofia Blomroos-Engström Tel. 0457-5244078 fiablomroos@gmail.com
Suppleant Linda-Sofi Sjöström Tel. 0457-5650240 linda.sjostrom@aland.net
Ledamot Andreas Sjöström Tel. 0457-0477665 andreas_sjostrom@icloud.com
Suppleant Christoffer Engström Tel. 040-5389423 christoffer.engstrom@gmail.com
Ledamot Peter Danielsson Tel. 0457-3134330 peter.danielsson@regeringen.ax
Suppleant Christian Westergård Tel. Tel. 0457-5483888 christian@westergard.ax
Ledamot Jonny Jäderholm Tel. 0457-5244035 jonnysbilbargning@gmail.com
Suppleant Ronny Lindström Tel. 040-3572266 info@bargarn.ax
Suppleant Rudolf Gustavsson Tel. 040-5946002 rudolf.gustavsson@gmail.com
Suppleant Alexander Boman Tel. 0457-3427792 alexander_boman@hotmail.com
Ledamot Åsa Bonn Tel. 050-0548149 asa.bonn@abo.fi
Suppleant Pamela Wickström Tel. 040-0787541 pamzanh@hotmail.com

 

Kontaktuppgifter till sektionernas företrädare och till övriga funktioner i föreningen

ADRS - Henrik "Lee" Lindqvist Tel. 0400-529176 lee@aland.net
Folkrace - Jonny Jäderholm Tel. 0457-5244035 jonnysbilbargning@gmail.com
Ronny Lindström Tel. 040-3572266 info@bargarn.ax
Karting – Johan Fjäder Tel. 0457-3135991 johan@fjader.ax
Christian Westergård Tel. 0457-5483888 christian@westergard.ax
Motocross – Björn Ekstrand Tel. 040-5127942 bjorne@aland.net
Sofia Blomroos-Engström Tel. 0457-5244078 fiablomroos@gmail.com
RoadRacing – Rudolf Gustavsson Tel. 040-5946002 rudolf.gustavsson@gmail.com
Alexander Boman Tel. 0457-3427792 alexander_boman@hotmail.com
Offroad – Viktor Mattsson Tel. 040-1633304 Wirror.97@gmail.com
Rallysprint – Bengt Mattson Tel. 040-7269838 bengt.mattsson@aland.net
Veteran - Peter Danielsson Tel. 0457-3134330 peter.danielsson@regeringen.ax
Freddi Jensen Tel. 040-5896859 -
Bilkonstruktion – Stellan Egeland Tel. 040-3694251 stellanegeland@hotmail.com
Björn Lagerberg Tel. 040-5756493 bjorn.l@aland.net
Medlemsansvarig - Rudolf Gustavsson Tel. 040-5946002 rudolf.gustavsson@gmail.com
Kassör - Åsa Bonn Tel. 0457-3428546 abonn@abo.fi
Sekreterare - Pamela Wickström Tel. 040-0787541 pamzanh@hotmail.com
Webmaster – Rudolf Gustavsson Tel. 040-35946002 rudolf.gustavsson@gmail.com
Representant i Ålands Idrott – Björn Ekstrand Tel. 040-5127942 bjorne@aland.net

 

Ålands Motorklubb r.f.

info@amk.ax
PB 1962, 22111 Mariehamn