Kontaktuppgifter

Här finns kontaktuppgifter till Ålands Motorklubb r.f.

Ta gärna kontakt med oss om det är något du funderar över.
Maila till info@amk.ax eller hör av dig till någon i listorna här nedan.
(Ringer du från utlandet lägger du till +358 och tar bort nollan i början av telefonnumret.)
 

Styrelsen för verksamhetsår 2022 består av följande ordinarie medlemmar och suppleanter

Ordförande Björn Ekstrand Tel. 040-5127942 bjorne@aland.net
Vice ordförande/ledamot Gerd Danielsson Tel. 0457-3424020 gerd.danielsson@aland.net
Suppleant Patrik Mäkilä Tel. 040-4812900 makilapatrik@gmail.com
Ledamot Sofia Blomroos-Engström Tel. 0457-5244078 fiablomroos@gmail.com
Suppleant Linda-Sofi Sjöström Tel. 0457-5650240 linda.sjostrom@aland.net
Ledamot Peter Danielsson Tel. 0457-3134330 peter.danielsson@regeringen.ax
Suppleant Freddi Jensen Tel. 040-5896859 -
Ledamot Jonny Jäderholm Tel. 0457-5244035 jonnysbilbargning@gmail.com
Suppleant Johan Fjäder Tel. 0457-3135991 johan@fjader.ax
Ledamot Juri Jalava Tel. 040-9115417 juri.jalava@outlook.com
Suppleant Rudolf Gustavsson Tel. 040-5946002 rudolf.gustavsson@gmail.com
Ledamot Åsa Bonn Tel. 050-0548149 asa.bonn@abo.fi
Suppleant Zenita Gustafsson Tel. 040-5143786 zenitagustafsson@aland.net

 

Kontaktuppgifter till sektionernas företrädare och till övriga funktioner i föreningen

ADRS - Elof "Loffe" Johns Tel. 0457-5267449 loffe@aland.net
Folkrace - Gerd Danielsson Tel. 0457-3424020 gerd.danielsson@aland.net
Patrik Mäkilä Tel. 040-4812900 makilapatrik@gmail.com
Karting – Johan Fjäder Tel. 0457-3135991 johan@fjader.ax
Rasmus Westerback Tel. 040-7337735 rasmus@westerback.ax
Motocross – Björn Ekstrand Tel. 040-5127942 bjorne@aland.net
Sofia Blomroos-Engström Tel. 0457-5244078 fiablomroos@gmail.com
RoadRacing – Johnny Nordman Tel. 0457-3420678 johnny.nordman@gmail.com
Juri Jalava Tel. 040-9115417 juri.jalava@outlook.com
Offroad – Viktor Mattsson Tel. 040-1633304 Wirror.97@gmail.com
Rallysprint – Jonny Jäderholm Tel. 0457-5244035 jonnysbilbargning@gmail.com
Bengt Mattson Tel. 040-7269838 bengt.mattsson@aland.net
Veteran - Peter Danielsson Tel. 0457-3134330 peter.danielsson@regeringen.ax
Freddi Jensen Tel. 040-5896859 -
Bilkonstruktion – Stellan Egeland Tel. 040-3694251 stellanegeland@hotmail.com
Björn Lagerberg Tel. 040-5756493 bjorn.l@aland.net
Medlemsansvarig - Rudolf Gustavsson Tel. 040-5946002 rudolf.gustavsson@gmail.com
Kassör - Sofia Sundström Tel. 040-5049102 info[a]amk.ax
Sekreterare - Åsa Bonn Tel. 0457-3428546 abonn@abo.fi
Webmaster – Rudolf Gustavsson Tel. 040-35946002 rudolf.gustavsson@gmail.com
Linda-Sofi Sjöström Tel. 0457-5650240 linda.sjostrom@aland.net
Representant i Ålands Idrott – Björn Ekstrand Tel. 040-5127942 bjorne@aland.net

 

Ålands Motorklubb r.f.

info@amk.ax
PB 1962, 22111 Mariehamn