Kontaktuppgifter

Här finns kontaktuppgifterna till Ålands Motorklubb r.f. styrelse.

Ta gärna kontakt om det är något du funderar över.
Maila till info@amk.ax eller hör av dig till någon i listan här nedan.
(Ringer du från utlandet lägger du till +358 och tar bort nollan i början av telefonnumret.)
 

Ordf. Elof "Loffe" Johns Tel. 0457-5267449 loffe@aland.net
Vice ordf. Lasse Lundell Tel. 0457-3135444 lunmatic@aland.net
ADRS - Henrik Lee Lindqvist Tel. 0400-529176 lee@aland.net
Ersättare - Ronny Karlsson Tel. 0400-825124 ronny.k@aland.net
Folkrace - Jesper Karlsson Tel. 0457-3424091 scania273@hotmail.com
Ersättare - Patrik Mäkilä Tel. 040-4812900 makilapatrik@gmail.com
Karting – Christoffer Mattsson Tel. 040-0745076 totte@aland.net
Ersättare – Karl-Johan Sommarström Tel.0400-662188 k-j.sommarstrom@hotmail.com
Motocross – Katja Söderbäck

Tel. 040-6841855

katjasoderback@gmail.com
Ersättare - Ivo Meltsas Tel. 040-7642200 ivo.meltsas@gmail.com
Motorcykel – Lasse Lundell Tel. 0457-3135444 lunmatic@aland.net
Ersättare - Ingvar Puisto Tel. 0457-5065644 ingvarpuisto@gmail.com
Offroad – Viktor Mattsson Tel. 040-1633304 Wirror.97@gmail.com
Ersättare -  Tommy Björklund Tel. 040-1649100 bjorklund.tommy@gmail.com
Rallysprint – Jonny Jägerholm Tel. 0457-5244035 jonnysbilbargning@hotmail.com
Ersättare – Gunnar Jansson Tel. 0457-5958139 gutte_gunnar@hotmail.com
Veteran - Freddi Jensen Tel. 040-5896859  
Ersättare - Peter Danielsson Tel. 0457-3134330  
Webmaster – André Öberg Tel. 0457-3433833 andreoberg1998@gmail.com
Medlemsansvarig och kassör - Sofia Sundström Tel. 040-5049102 info[a]amk.ax
Sekreterare - Åsa Bonn Tel. 0500-548149 abonn@abo.fi

 

Ålands Motorklubb r.f.

info@amk.ax
PB 1962, 22111 Mariehamn